A co na to chovatel? Nejlepší je vše konzultovat s ním, určitě bude mít zkušenosti právě s typem srsti vašeho pejska. Pak jsem schopná poradit konkrétní přípravky.
Nepíšete, jak je štěndo staré, to je to nejdůležitější info. Do cca 6 měsíců určitě jen Jemný šampon s kondicionérem a jde hlavně o to, aby si pejsek zvykl na veškerou péči, takže se musí vše spíš jen nacvičovat.
Obecně na tuto srst je top Objemová řada od Chrisu, ale na to je ještě spousta času.
Důležité je mít spíš správné kartáče a hřebeny a naučit se správnou techniku česání. Hlavně ne jak ještě stále často vidím rvát srst jen kovovým hřebenem! Srst pomíků je naprosto samočistící a zvýšenou péči potřebuje hlavně v období línání.
Pokud bude srst kvalitní, tak na výstavu vám bude stačit Vybělovací šampon + případně nějaký objemový přípravek do nožiček a na límec.
Jestli bude srst nějak problematická, tak jde vybrat strašná spousta přípravků, které jí vylepší, ale to je ještě přeběžné řešit.
Poskytuji hlavně kosmetické rady, ale co se týká péče o zuby, tak předpokládám, že má pejsek ještě mléčný chrup a o ten se opravdu starat nemusíte, jen hlídat správnou výměnu, která je u tohoto plemene často velice problematická. A samozřejmě pokud pejska naučíte veškerou manipulaci, kontrolu zoubků, tak to je jen plus pro následnou péči v dospělosti.
Pomíci mají opravdu sklon k tvorbě zubního kamene, a to i ve velice raném věku, takže pokud to takto je (je to genetické - dědičné), tak tomu v podstatě nezabráníte žádným způsobem, můžete proces jen trochu zpomalit a ultrazvukovému čištění se stejně nevyhnete.
Jde o to, že se musí odstranit i kámen pod dásní a to neudělá žádný přípravek.
Za sebe doporučuji přidávat kelpu, a co funguje opravdu nejlépe je škrabka na zuby, ale to musí pejsek opravdu spolupracovat, abyste se dostala i k zadním stoličkám.